Zawieszenie spłaty leasingu

Prezentujemy zwięzłe informacje o możliwościach zawieszenia spłat rat leasingowych w głównych firmach leasingowych. Nie wszystkie firmy leasingowe ogłosiły już swoje zasady. Zestawienie będziemy sukcesywnie uzupełniać.
Jeżeli obniżenie lub zawieszenie rat leasingowych nie ratuje całkowicie sytuacji, sprawdź, ile możesz zyskać z FAKTORINGIEM. Możliwość szybkiego odzyskania gotówki może być przydatna, jak nigdy wcześniej.


Alior Leasing  

W trosce o Klientów Alior Leasing zapowiada pomoc dla Klientów dotkniętych problemami finansowymi z powodu pandemii koronawirusa. Firma wprowadza możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy. Brak opłat za zmianę harmonogramu dla wniosków o karencję spowodowaną koronawirusem.

Rozwiązanie Alior Leasing jest przygotowane w sposób przystępny dla Klienta – usługa może być uruchomiona za pośrednictwem telefonu oraz drogą elektroniczną. Wystarczy, aby Klient złożył uproszczony wniosek. 

Pobierz wniosek

Dodatkowych informacji Klienci Alior Leasing mogą otrzymać korzystając ze zdalnych kanałów dostępu poprzez:


Idea Getin Leasing

Aktualizacja 24.03.

W sprawie restrukturyzacji / zmiany harmonogramu płatności prosimy o kontakt z Obsługą Klienta na adres e-mail:

Klientom proponujemy możliwość obniżenia raty leasingowej/pożyczki na maksymalny okres do 6 miesięcy do 20% aktualnej wysokości raty i wydłużenie kontraktu nawet do 6 miesięcy. Dzięki wydłużeniu umowy, unikną Państwo nadmiernego miesięcznego obciążenia.

Wnioski naszych Klientów dotyczące zastosowania rozwiązań pomocowych rozpatrujemy indywidualnie i według kolejności wpływu. Maksymalnie uprościliśmy proces, jednak czas oczekiwania na rozpatrzenie, ze względu na szczególną sytuację, jest obecnie wydłużony. Zapewniamy, że każdy z Państwa wniosków zostanie merytorycznie rozpatrzony w możliwie najkrótszym czasie. Liczymy na Państwa zrozumienie.

W razie dodatkowych pytań w sprawie restrukturyzacji prosimy o kontakt  telefoniczny -  801 199 199 (wybierz 2)

Aktualizację komunikatów możesz śledzić na stronie https://www.ideagetinleasing.pl/kategorie/komunikaty 


PKO Leasing

Dla klientów mających problemy z bieżącym finansowaniem, którzy dotychczas spłacali terminowo zobowiązania wobec PKO Leasing, istnieje możliwość odroczenia nawet na 6 miesięcy spłaty raty kapitałowej zawartej standardowej umowy leasingu lub pożyczki (nie dotyczy wynajmu długoterminowego, dla którego wnioski będą rozpatrywane indywidualnie) i wydłużenia umowy o ten okres, bez żadnych dodatkowych opłat związanych z aneksowaniem umowy i bez podniesienia wysokości marży.

Wniosek można złożyć przez stronę www lub Portal Klienta (wybierając sekcję Załatw Sprawę -> Obsługa Posprzedażowa -> Wniosek o zmianę warunków finansowych umowy (harmonogramu)).


mLeasing

Jeżeli masz

  • zawarte z mLeasing umowy finansowania ruchomości (pojazdy, maszyny i urządzenia)
  • zaangażowanie mLeasingu nie przekracza 1 mln PLN
  • dotychczas w terminie spłacałeś raty
  • obawiasz się, że koronawirus uniemożliwi Ci terminową spłatę rat leasingowych,

obniżymy Ci nawet sześć najbliższych rat leasingowych o 90% i wydłużymy umowę o 6 miesięcy.

Wypełnij jedynie wniosek o zmianę harmonogramu płatności rat i prześlij go na adres: zmianaumowy@mleasing.pl 

Formularz pobierzesz ze strony wniosek mLeasing

Za aneks zapłacisz o połowę mniej niż standardowo.

Ze względu na zmieniającą się sytuację możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie obowiązuje do 31.03.2020


EFL  

Samodzielnie i bez wychodzenia z domu zmieniaj wysokość raty leasingu. Przez Internet. Bez aneksów. Leasing Swobodny umożliwia Klientom samodzielną zmianę wysokości rat po zawarciu umowy leasingowej. Aktywujesz go w prosty sposób przez Portal KlientEFL.

  1. zaloguj się w Portalu KlientEFL
  2. wybierz opcję: zmień wysokość raty
  3. ustaw wysokość raty i sprawdź symulację
  4. zatwierdź zmianę SMSem

Do końca czerwca br. zmiana raty nie generuje żadnych opłat.

Z Leasingu Swobodnego skorzystasz jeśli od co najmniej 12 miesięcy opłacasz w terminie raty leasingu. Możesz zmienić wysokość raty 6 razy w roku, a 3 razy w roku obniżyć ratę nawet do 1 zł. Leasing Swobodny dostępny jest dla umów zawieranych na stopie zmiennej w złotówkach, a wartość finansowanego przedmiotu nie może przekroczyć 500.000 zł netto.

Jeżeli opcje dostępne w Portalu KlientEFL nie są wystarczające, skontaktuj się z infolinią 801 404 444 lub mailowo zmianawumowie@efl.com.pl  


ING Lease  

Wniosek o zmianę harmonogramu możesz złożyć za pomocą bankowości internetowej Moje ING (instrukcja), bądź ING Business (instrukcja) albo przez Portal Klienta (instrukcja). W obecnej sytuacji jest to najszybszy, najwygodniejszy i rekomendowany przez leasing sposób. 

Gdy nie możesz tego zrobić przez wskazane platformy wypełnij wniosek, a następnie prześlij go za pomocą formularza kontaktowego.

Pobierz wniosek


Impuls Leasing  

Jeżeli w związku z zaistniałą sytuacją potrzebujecie obniżenia rat leasingowych to prosimy o wypełnienie wniosku o "zmianę warunków umowy" i przesłanie go na adres cok@impuls-leasing.pl 

Pobierz wniosek


Santander Leasing  

W najbliższych dniach umożliwimy naszym klientom skorzystanie z odroczenia spłaty raty przypadającej do zapłaty w miesiącu marcu 2020 roku, jak również przyszłych rat z umowy leasingu lub umowy pożyczki. Będziemy chcieli objąć odroczeniem także spłatę składek ubezpieczeniowych.
Planujemy, aby dla niektórych zobowiązań leasingowych możliwe było odroczenie spłaty zobowiązań nawet do 6 miesięcy. Zaproponujemy wsparcie oraz dalece uproszczony sposób obsługi. Nasza propozycja będzie dostępna poprzez złożenie specjalnego wniosku za pośrednictwem portalu eBOK24.
Klientom, których nie zdołamy obsłużyć za pośrednictwem portalu eBOK24, zaproponujemy szybką ścieżkę wnioskowania o zmianę harmonogramu, a następnie jej realizację. Złożenie wniosku o odroczenie płatności za pośrednictwem eBOK24 będzie wolne od opłat i prowizji.

Klienci, którzy mieli założone konto w portalu eBOK24, ale go nie aktywowali, otrzymywać będą sukcesywnie ponowne maile aktywacyjne. Jeżeli klient nie wie, czy ma założone konto, prosimy sprawdzić postanowienia umowy leasingu albo pożyczki lub skontaktować się ze swoim Doradcą Leasingowym lub naszym Biurem Obsługi Klienta (+48 61 850 35 25).
Logowanie do portalu eBOK24 możliwe jest po wejściu na stronę internetową www.santanderleasing.pl 

W  celu  przyspieszenia  procesu  realizacji  wniosków,  prosimy  klientów,  którzy  do  tej  pory  nie  założylikontaw portalu eBOK24, aby zrobili to w najbliższych dniach przez stronę: https://santanderleasing.pl/ebok24/jak-uzyskac-dostep.html 

Santander Consumer Multirent

chcąc pomóc przedsiębiorcom w tej trudnej sytuacji, przygotowaliśmy dla naszych Klientów propozycję czasowego odroczenia spłat rat umów leasingowych i pożyczkowych. Wszystkie formalności z tym związane mogą być przeprowadzone bez wychodzenia z domu. 

Klientom, którzy nie posiadają obecnie żadnych zaległości w płatnościach wobec Santander Consumer Multirent, proponujemy odroczenie spłaty części zobowiązań do 3 miesięcy bez ponoszenia dodatkowych opłat wynikających z Tabeli Opłat Dodatkowych czy Tabeli Opłat i Prowizji i bez aneksu do umowy.

Wniosek o zmniejszenie wysokości rat leasingu/pożyczki oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.scmultirent.pl. 

Zespół Santander Consumer Multirent pozostaje do dyspozycji Klientów. Można się z nami skontaktować drogą mailową (bok@scmultirent.pl) lub przez formularz dostępny na stronie www.scmultirent.pl 

Na bieżąco monitorujemy obecną sytuację gospodarczą i wraz z jej rozwojem będziemy podejmować dalsze decyzje wspierające naszych Klientów.