Wynajem ciągników siodłowych

Fabrycznie nowe ciągniki siodłowe

Wynajmujesz i użytkujesz ciągnik od nowości, jako pierwszy właściciel nie martwiąc się o jego historię, wcześniejszy przebieg czy awaryjność. Sam wybierasz spośród dostępnych w kraju marek: MAN, DAF, Scania, Mercedes, Volvo, Renault czy Iveco. Ty ustalasz z dostawcą kompletację pojazdu, jego cenę i koszt pakietu serwisowego.
Pakiet serwisowy jest w umowie najmu elementem niezbędnym, daje gwarancję zachowania sprawności technicznej pojazdu przez cały czas trwania kontraktu. Zabezpiecza Cię także przed niespodziewanymi wydatkami spowodowanymi awariami czy usterkami.

Ceny wynajmu ciągników siodłowych

Wysokość rat jest najczęściej niższa niż w leasingu, co nie oznacza, że jest to rozwiązanie tańsze. Każdorazowo proponujemy przeliczenie i porównanie z różnymi wariantami leasingu.

W większości przypadków nie musisz inwestować własnych środków na udział własny. Jeżeli jest pobierana kaucja, to jest ona zwracana po zakończeniu umowy.
Najem dostępny jest również w walucie Euro, co obniża koszty i pozwala uniknąć ryzyka związanego ze zmianami kursowymi.
Najem zapewnia też prostotę rozliczeń. W miesięcznej racie masz ujęte wszystkie koszty: ubezpieczenia komunikacyjne, podatek drogowy oraz serwis. Całą ratę najmu możesz zaliczyć w koszt uzyskania przychodu.

Warunki umowy

Umowę najmu ciągnika siodłowego możesz zawrzeć na okres od 12 do 60 miesięcy. Po zakończeniu umowy nie musisz pojazdu wykupywać, odstawiasz go po prostu na umówiony parking. Nie pojawi się więc problem, jak ciągnik później sprzedać lub wymienić na nowszy.
Najem ciągników siodłowych zapewni Ci, przy relatywnie niskich kosztach, utrzymanie floty w doskonałym stanie technicznym, uwolni od problemów z awaryjnym sprzętem i podniesie renomę na rynku usług transportowych.

Brak udziału własnego

Możesz wynająć pojazd przy minimalnych nakładach początkowych. W wielu przypadkach nie będzie wymagana od Ciebie żadna wpłata (kaucja) początkowa, która często jest warunkiem uzyskania leasingu lub kredytu.

Krótki czas trwania umowy

Możesz podpisać umowę najmu nawet tylko na jeden rok. W innych formach finansowaniach musisz się liczyć z tym, że te środki transportu będziesz musiał opłacać przez co najmniej 3 lata.

Prosta kalkulacja kosztów i księgowanie

Z góry znasz wszystkie stałe koszty utrzymania pojazdu. Miesięczna rata najmu zawiera w sobie wszystkie koszty: ubezpieczenie komunikacyjne na cały okres trwania umowy, podatek drogowy od środków transportu skalkulowany według najtańszych stawek w Polsce oraz serwis. Całą ratę najmu możesz zaliczyć w koszt uzyskania przychodu, co zmiejszy wysokość płaconego podatku.

Brak problemów ze zbyciem pojazdu

Po zakończeniu umowy nie musisz pojazdu wykupywać, nie będziesz więc miał problemu, jak go sprzedać lub wymienić na nowszy. Po prostu odstawiasz go na umówiony parking.

Bezpieczeństwo i stabilność finansowa

Pojazd w najmie może Ci służyć np. tylko pod konkretny terminowy kontrakt. Po jego zakończeniu nie będziesz musiał się martwić co zrobić ze sprzętem, którego możesz już nie potrzebować.

Najem dostępny w walucie Euro

Jeżeli Twoja firma uzyskuje przychody w euro, możesz zawrzeć umowę najmu w tej samej walucie, co uchroni Cię przed stratą na różnicach kursowych i jest zwykle tańsze.

Twoja flota zawsze w pełnej gotowości

Możesz wymieniać pojazdy nawet co rok. Będziesz świadczył usługi pojazdami zawsze nowymi, w doskonałym stanie technicznym. Uwolni cię to od problemów z awaryjnym sprzętem i podniesie renomę na rynku usług transportowych