Sprzedaż używanych ciągników siodłowych, naczep i samochodów ciężarowych
LeasingKredytUbezpieczenia

Ubezpieczenie flotowe

Czym właściwie jest ubezpieczenie flotowe?

Jest to rodzaj umowy pomiędzy firmą ubezpieczeniową a przedsiębiorcą. Jest w niej zawarty spis wszystkich pojazdów, które posiada Ubezpieczony. Do każdego z nich przypisana jest składka, która nie ulega zmianie nawet w przypadku wystąpienia szkody. Polisy wystawiane są na każdy pojazd oddzielnie w ciągu trwania całego roku.

PRZYKŁAD:
Pan Sławomir podpisuje umowę generalną z firmą ubezpieczeniową 1 marca. Posiada 6 pojazdów. W pierwszym z nich ubezpieczenie zaczyna się 8 marca – otrzymuje wtedy polisę na ten konkretny pojazd z przypisaną mu wcześniej składką.
Ubezpieczenie w kolejnym pojeździe powinno zacząć się 29 czerwca, jednak w kwietniu miała miejsce szkoda i zostało wypłacone odszkodowanie z OC. Składka która została przypisana do tego pojazdu przed 1 marca nie ulega zmianie – Pan Sławomir jest spokojny, że firma ubezpieczeniowa nie obciąży go dodatkowymi kosztami z powodu szkody.

Co ważne – w związku z tym, że nie ma konieczności opłacania wszystkich polis z góry Ubezpieczony – w tym przypadku Pan Sławomir – może ubezpieczyć któryś z pojazdów w innej firmie. Jeśli znajdzie konkurencyjną ofertę może z niej skorzystać, wystarczy że powiadomi o tym swojego agenta.

Do kogo skierowanie jest ubezpieczenie flotowe?

Z tego rodzaju ubezpieczenia mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy posiadają 6 i więcej pojazdów. Nie liczą się jedynie pojazdy silnikowe – w przypadku zestawu –  ciągnik i naczepa będą liczone jako 2 oddzielne pojazdy.

Jakie firmy oferują ubezpieczenie flotowe?

Nie wszyscy wiedzą, że oprócz dominującego na rynku PZU, bardzo korzystne stawki można uzyskać w innych firmach ubezpieczeniowych. 
Aby sprawdzić stawki ubezpieczenia flotowego dla Twojej firmy zadzwoń  do nas: Bartosz - tel. 604 931 300 i Magda - tel. 604 518 300 lub zostaw swoje dane - oddzwonimy.