DAF XF105, kabina Super Space Cab

Już od momentu premiery, jeszcze na podwoziu DAF-a 95 ATi, kabina Super Space Cab uchodzi za jeden z najlepszych „domów na kołach”, jakie dostępne są na europejskim rynku. Kiedy więc DAF zaprezentował model XF105, a wraz z nim kabinę znacznie udoskonaloną, o obniżonym tunelu silnika, reakcje wprost nie mogły być negatywne.

SSC1
kabina Super Space Cab

Czym szczególnym wyróżnia się DAF XF105 z kabiną Super Space Cab. Uwagę zwraca przede wszystkim przestronność tej konstrukcji, pozwalająca swobodnie poruszać się po wnętrzu. Jednocześnie Holendrzy zdołali połączyć to z nieprzeciętną przestrzenią na bagaże, zarówno pod łóżkiem, jak i nad szybą, a także z doskonałymi łóżkami, uchodzącymi za jedne z najlepszych na rynku. Co więcej, nie brakuje tutaj też praktycznych rozwiązań, takich jak stolik wysuwany z deski rozdzielczej, czy też zamek ryglujący drzwi kabiny na noc.

SSC3

SSC5

Co natomiast z miejscem pracy? To pod wieloma względami mogłoby być lepsze, chociażby w kwestii regulacji kierownicy, czy też ergonomii poszczególnych instrumentów. Kierowcy wracają uwagę na irytujące słupki w bocznych szybach, czy też stojący pedał gazu, który jest zwyczajnie niewygodny. Z drugiej jednak strony nie są to słabe punkty, do których nie da się przyzwyczaić i wszystko mieści się w całkowicie akceptowalnych normach. Śmiało można więc uznać, że DAF XF105 Super Space Cab oferuje jedną z najlepszych kabin na rynku.
Dostępne w sprzedaży używane ciągniki siodłowe DAF XF 105 w kabinie Super Space Cab znajdziesz na stronie: getruck.eu/oferta/ciagniki-siodlowe-daf-kabina-super-space-cab

SSC4 SSC2

Dodany Pojazdy 15 maj 2016

Tagi: ciągniki siodłowe, daf, samochody ciężarowe