6600 zł kary za brak OC!

Od 1 stycznia 2018 roku wrosną kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dla samochodów ciężarowych wyniesie ona aż 6600 zł, czyli o 600 zł więcej niż w roku ubiegłym.

 Kiedy ubezpieczyć pojazd, żeby uniknąć grzywny?
Kupując nowy pojazd należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, ubezpieczenie powinno obowiązywać najpóźniej od dnia jego rejestracji.

Jeśli nabywasz auto używane, OC po poprzednim właścicielu może przejść na Ciebie. Musisz to jednak ustalić ze sprzedającym, pamiętając o potwierdzeniu, jakim jest ważna polisa.
Masz oczywiście też drugą opcję i możesz ubezpieczyć pojazd w dniu jego kupna. Pamiętaj, aby poinformować o tym sprzedającego, żeby mógł złożyć wypowiedzenie w swojej firmie ubezpieczeniowej.

Gdy auto jest w Twoim posiadaniu dłuższy czas, musisz pamiętać o ciągłości ubezpieczenia.
Jeżeli posiadasz większą ilość pojazdów, warto postawić na współpracę z zaufanym agentem ubezpieczeniowym, który będzie przypominał Ci o zbliżających się wznowieniach.
Dobrym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie flotowe, które daje Ci nie tylko gwarancję  niezmienności składki w ciągu najbliższego roku, ale także masz w posiadaniu pełną rozpiskę dobiegających końca ubezpieczeń poszczególnych pojazdów.

Co jeśli faktycznie zapomnę o obowiązkowym ubezpieczeniu OC?
Właścicielowi pojazdu, który nie posiada ważnego OC powyżej 14 dni, grozi 100% kary. Od 4 do 14 dni 50% kary, zaś do 3 dni 20% kary.
Pamiętaj, że konsekwencje grożą Ci nie tylko podczas rutynowej kontroli. W bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, znajdują się wszystkie dane posiadaczy pojazdów oraz dokładne daty, kiedy powinny być objęte ochroną ubezpieczeniową. Instytucja ta została powołana ponad 20 lat temu w celu pełnej kontroli rozwijającego się rynku ubezpieczeniowego. Możesz zatem otrzymać zawiadomienie z UFG o braku OC i konieczności uiszczenia kary.

Na stronie www.ufg.pl masz także możliwość sprawdzenia, czy Twój pojazd jest lub był ubezpieczony w konkretnym dniu.

Nie zwlekaj i sprawdź, jaką wysokość składki ubezpieczenia możemy Ci zaproponować. Wystarczy, że podasz podstawowe dane pojazdu! Możesz dzwonić pod nr: 604 931 300, wysłać maila na adres: ubezpieczenia@getruck.pl lub wypełnić poniższy formularz:

Dodany Ubezpieczenia 06 lis 2017

Tagi: ubezpieczenie