Sprzedaż używanych ciągników siodłowych, naczep i samochodów ciężarowych
LeasingKredytUbezpieczenia

Kredyty samochodowe

Wybór Kredytu samochodowego jako formy finansowania zakupu wybranego pojazdu zapewnia szybszą  i prostszą drogę do przeprowadzenia transakcji. Procedury kredytowe są bardzo szybkie a wymagania dokumentowe minimalne.
Kredyt samochodowy zapewnia również większe bezpieczeństwo. Wynika ono z możliwości wcześniejszej spłaty bez odsetek, łatwą wymianę pojazdu na inny w trakcie trwania umowy kredytowej. Także w przypadku szkody całkowitej, bank zatrzymuje dla siebie tylko kwotę bieżącego zadłużenia a pozostała część odszkodowania wypłacana jest właścicielowi pojazdu.
Kredyt na zakup samochodu daje również możliwość znaczących korzyści podatkowych. Amortyzacja i odsetki stanowią koszt uzyskania przychodu. Warto też pamiętać o możliwości  jednorazowej amortyzacji i odliczenia 100% podatku VAT od wartości zakupu, co pozwala na niepłacenie podatku dochodowego i VAT przez wiele miesięcy. Więcej na ten temat na stronie Kalkulator podatkowy.
Kredytobiorcami mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i spółki prawa handlowego, przedsiębiorstwa państwowe, stowarzyszenia, fundacje itd.
Kredytem samochodowym można sfinansować zakup nowych lub używanych:

  • Samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe pow. 3,5 t DMC
  • Ciągniki siodłowe
  • Naczepy i przyczepy
  • Autobusy
  • Ciągniki rolnicze
  • Maszyny budowlane

Pojazdy mogą pochodzić od dealera, komisu lub od innej firmy.
Oprocentowanie kredytu samochodowego uzależnione jest od rodzaju i wieku pojazdu a także od sytuacji finansowej kredytobiorcy. Dzięki współpracy z kilkoma bankami, jesteśmy w stanie uzyskać możliwie najlepsze warunki dla naszych klientów. Kredyt na samochód może być udzielony również nowo powstałym firmom.

Klientom, którzy kupili sprzęt ze środków własnych możemy zapewnić Kredyt refinansowy. Pozwala on w prosty sposób odzyskać zainwestowane środki a zabezpieczeniem takiego kredytu jest tylko wybrany pojazd.
Standardowo dokumenty wymagane do kredytu samochodowego obejmują:

  • Dokumenty rejestrowe (Regon, NIP, wpis do ewidencji lub KRS)
  • Dokumenty finansowe (PIT lub CIT za rok ubiegły, wydruk z wynikami finansowymi z roku bieżącego)

Można je do nas przesłać na adres kontakt@getruck.pl lub faksem na nr 94 721 30 70.