Mercedes-Benz Actros – kabina Megaspace

Mercedes-Benz Actros Megaspace to ciężarówka wyposażona w kabinę bardzo niepozorną. Pod względem ilości przestrzeni obyło się tutaj bez rekordów, zaś sama deska rozdzielcza jest tak prosta, jak tylko można by to sobie wymarzyć. Fakty są jednak takie, że na tej niedużej przestrzeni oraz w całej tej prostocie, kryje się naprawdę przemyślana konstrukcja.

Niezależnie od tego, czy szukamy w Mercedesie miejsca na bagaże, czy może miejsca za kierownicą, naprawdę nie poczujemy się zawiedzeni.

merc4 merc3

Nie można narzekać także na miejsca do wypoczynku, zwłaszcza, że dolne łóżko jest może stosunkowo wąskie, ale ratuje się specjalnym poszerzeniem na wysokości barków.

merc1

Prostota obsługi Actrosa mogłaby być wzorem dla innych producentów, a do tego cieszy płaska podłoga, ułatwiająca poruszanie się po wnętrzu.

merc2

Praktyczne rozwiązania? Nie zabrakło i tych, jako że przy łóżku mamy spory stolik, na bokach kabiny czekają aż dwie pary otwieranych od zewnątrz schowków, zaś porządne miejsca na kubek umieszczono także po stronie pasażera.

Wszystkie wymienione powyżej zalety sprawiają, że kabina Actrosa Megaspace jest wprost doskonałym kompromisem między miejscem pracy a miejscem wypoczynku. I choć to pierwsze nie jest tutaj aż tak dobre, jak w Scanii, zaś pod tym drugim względem Mercedes może nieznacznie ustępować DAF-owi, to w ogólnej ocenie Megaspace jest po prostu świetny.

Dodany Pojazdy 21 Dec 2016

Tagi: actros, kabina megaspace, mercedes