Kabina Renault Magnum

Gdyby 26 lat temu zapytać kogoś o najnowocześniejszą ciężarówkę w Europie, nikt nie miałby wątpliwości, że należy tutaj wskazać Renault AE, później znane jako Magnum. Samochód ten oferował swego czasu kabinę o niespotykanej dotychczas przestrzeni i był po prostu pełen praktycznych rozwiązań. A co zostało z tej przestrzeni i praktyczności do dzisiaj?

magnum5

Przyglądając się Renault Magnum, modelowi na rok 2008, trudno nie być pod wrażeniem przestronności wnętrza. Na przykład siedząc za kierownicą mamy mnóstwo miejsca na nogi, a przy tym znajdujemy się stosunkowo daleko od drzwi, co korzystnie wpływa na komfort podróżowania.

magnum2

Do tego mamy ogrom wolnej, płaskiej przestrzeni na podłodze, stosunkowo dużą ilość schowków oraz kilka ciekawych rozwiązań. Na rynku wtórnym nie brakuje pojazdów z obracanym fotelem pasażera, czy też z dolnym łóżkiem, które można przekształcić z fotele ze stolikiem. Nie zabrakło też zamykanej szafki z wieszakiem na ubranie, a pasażer ma do dyspozycji praktyczną podporę pod stopy.

magnum4

 

Z drugiej jednak strony trudno nie zauważyć, że na przestrzeni lat kabina Magnum wyraźnie została w tyle w porównaniu do konkurentów. Pod względem takich elementów, jak ergonomia deski rozdzielczej, podręczne schowki, czy też regulacja miejsca kierowcy, nie jest za dobrze. Lusterka bezsprzecznie mogłyby być lepsze, górne łóżko w formie hamaku zasługuje tylko na krytykę, a przy tym trudno nie zauważyć trudnego dostępu do kabiny oraz braku otwieranych od zewnątrz schowków. magnum3 magnum1

Wszystkich poszukujących przestronnych kabin zapraszamy na stronę getruck.eu/oferta/renault-magnum-ciagniki-siodlowe

Dodany Pojazdy 06 cze 2016

Tagi: ciągniki siodłowe, renault