Nowa seria Volvo FH

To całkowicie nowe Volvo FH jest bez wątpienia naszym największym pojedynczym osiągnięciem – ogłosił Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks podczas oficjalnej prezentacji nowej serii Volvo FH. Wydarzenie miało spektakularną oprawę i zostało obejrzane na żywo przez ponad 34.000 osób na całym świecie.

Oficjalna prezentacja i światowa premiera nowego samochodu ciężarowego Volvo odbyła się 5 wrześnie w Goeteborgu, podczas uroczystej gali w Scandinavium Arena, z udziałem ponad 2.000 zaproszonych gości. Równoległe prezentacje w Madrycie, Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i Brukseli zgromadziły kolejne 4.000 osób. Ponad 34.000 osób oglądało internetowe transmisje ze wszystkich tych wydarzeń na stronie www.volvotrucks.com/fh.
– Dzisiejszego wieczoru po raz kolejny odsłonimy całkowicie nowy produkt – i po raz kolejny jestem przekonany, że stanie się on nowym branżowym wzorcem – powiedział Claes Nilsson podczas swojego przemówienia inauguracyjnego. – Nowa seria FH jest rezultatem wielu lat wytężonej pracy. Wraz z kilkoma tysiącami moich współpracowników z Volvo, jestem dumny i podekscytowany faktem, że wreszcie możemy Państwu, i całemu światu, pokazać ten rezultat – samochód ciężarowy gotowy na przyszłość.
Oficjalna premiera była gorąco wyczekiwana od 22 sierpnia, kiedy to Volvo Trucks ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej serii FH. Dla niektórych pierwszą okazją do przelotnego spojrzenia na nowy produkt był film Wyczyn Baleriny, nakręcony w celu zademonstrowania znakomitych właściwości jezdnych nowego FH. Film można obejrzeć na www.volvotrucks.pl/fh, a także na portalu YouTube, gdzie dotychczas zobaczyło go ponad pięć milionów osób.
Jednak dla większej części opinii publicznej pierwszą szansą ujrzenia nowego samochodu ciężarowego w całej okazałości i poznania jego unikatowych cech była oficjalna premiera. Nowa seria Volvo FH reprezentuje ogromny postęp, jeżeli chodzi o ten najlepiej sprzedający się model Volvo Trucks w historii, oferując szereg pionierskich w skali światowej rozwiązań polepszających ekonomikę paliwową, właściwości jezdne i bezpieczeństwo.
Źródło: www.volvotrucks.com

Dodany Pojazdy 07 wrz 2012

Tagi: ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe, volvo