Naczepy z ruchomą podłogą

Naczepy typu walking floor mimo tego, że wykorzystywane są przez wąską grupę użytkowników, posiadają w zależności od przeznaczenia, wiele odmian i specjalistycznych rozwiązań.

Naczepy te, w przeciwieństwie do wywrotek, mogą być rozładowywana na nierównym terenie, w pozycji pochylonej. Cecha może nie najważniejsza, ale doceniana przez np rolników. Naczepy przeznaczone dla tej grupy odbiorców mogą być wyposażone w lej zsypowy do rozładunku zboża, rozdrabniacz na potrzeby upraw pieczarek, hydrauliczną tylną klapę i specjalną belkę do załadunku bel siana lub słomy.

Dzięki dużej pojemności naczepy z ruchomą podłogą idealnie nadają się do przewozu ładunków lekkich takich jak zrębki, trociny czy węgiel drzewny.

Do przewozu odpadów stosowane są naczepy specjalnie wzmocnione, często wyposażone dodatkowo w systemy zagęszczania ładunku.

Oprócz tych wszystkich specyficznych odmian, naczepy samowyładowcze można używać do przewozu standardowych ładunków. System ruchomej podłogi może się okazać pomocny przy rozładunku palet itp ładunków drobnicowych.

Zasadę działania ruchomej podłogi ilustruje poniższy film:


Dodany Pojazdy 19 sty 2016

Tagi: naczepy