Sprzedaż używanych ciągników siodłowych, naczep i samochodów ciężarowych
LeasingKredytUbezpieczenia

refinansowanie

Co zrobić w sytuacji, gdy spedycje lub inni kontrahenci spóźniają się z płatnościami i brakuje gotówki na bieżącą działalność?
Jeżeli posiadasz pojazd nieobciążony kredytem lub leasingiem, z łatwością możesz uzyskać gotówkę w kwocie równej jego wartości lub nawet wyższą.

Kredyt refinansowy

Jednym z rozwiązań jest kredyt refinansowy, polegający na tym, że bank udziela Ci kredytu, którego jedynym zabezpieczeniem jest Twój samochód lub naczepa. Nadal pozostajesz właścicielem pojazdu, a co miesiąc spłacasz ratę kredytu.
Zaletą kredytu jest możliwość uzyskania bardzo niskiej raty miesięcznej poprzez rozłożenie spłat nawet na 96 miesięcy.  Przy tym możesz kredyt w każdej chwili spłacić częściowo lub całkowicie.
W koszty działalności możesz zaliczyć sobie amortyzację sprzętu oraz odsetki od kredytu.

Koszt kredytu refinansowego

Zaletą takiego sposobu pozyskania gotówki jest jego cena. Dzięki konkretnemu zabezpieczeniu, jakim jest samochód, kredyt jest tańszy od typowych pożyczek gotówkowych. Inną zaletą jest możliwość wcześniejszej spłaty, bez konieczności spłaty odsetek.

Leasing zwrotny

Oprócz kredytu refinansowego dostepna jest również opcja leasingu zwrotnego. W takim przypadku firma leasingowa odkupuje od Ciebie pojazd a następnie oddaje Ci go w leasing. Płacisz raty leasingowe i nadal użytkujesz ten sam pojazd. Oczywiście na zakończenie leasingu, możesz go wykupić.
W koszty działalności zaliczasz całą ratę leasingową tak, jak w zwykłym leasingu.

Korzystaj!

Środki pozyskane z kredytu lub leasingu refinansowego mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Oprócz poprawy płynności firmy można w ten sposób np. sfinansować zakup pojazdu samodzielnie sprowadzonego z zagranicy lub spłatę innego, droższego kredytu. Firmy dbające o wskaźniki finansowe mogą zastąpić zobowiązania krótkoterminowe długoterminowymi.

 

Już teraz zamów kalkulację dla siebie. Zadzwoń 662 270 700 lub zostaw swoje dane kontaktowe - zadzwonimy do Ciebie.