Volvo FH Globetrotter XL (Euro 5)

Volvo FH z silnikami Euro 5, popularnie zwane „chińczykiem”, uważane jest za jedną z najlepszych ciężarówek w Europie. Doskonałe właściwości jezdne, trwałe rozwiązania techniczne oraz naprawdę dobra dynamika – kto kiedykolwiek nie słyszał o tych szwedzkich zaletach. Nie znaczy to jednak, że Volvo FH pozbawione jest wad.

Jedną z takich wad jest ograniczona przestrzeń we wnętrzu, wynikająca z bardzo mocnego pochylenia przedniej szyby. Stojąc między fotelami można się co prawda wyprostować, ale jest to raczej klaustrofobiczne doznanie, jako że mamy wrażenie wciskania się między schowki a górne łóżko.

volvo-1

To ostatnie też nie jest najlepsze, będąc bardzo wąskim, a całą sytuację tylko pogarsza fakt, że zamontowano nad nim spore schowki. Co więcej, schowki te na dobrą sprawę ratują Globetrotter XL pod względem przestrzeni na bagaże, gdyż nad przednią szybą znajdziemy tutaj znacznie mniejsze szafki, niż u konkurencji.

volvo-3 volvo-4

Czy oznacza to więc, że pod względem kabiny Volvo FH jest wprost wyjątkowo słabe? Tego powiedzieć nie można, gdyż miejsce pracy jest tutaj naprawdę wygodne. Nie brakuje regulacji i fotela i kierownicy, deska rozdzielcza to szwedzka klasyka – przemyślana i wygodna w obsłudze, a całość sprawia wrażenie doskonale wykonanego i po prostu trwałego.

Dodany Pojazdy 07 paź 2016

Tagi: ciągniki siodłowe, volvo