Sprzedaż samochodów ciężarowych Volvo w kwietniu 2012

W kwietniu dostawy samochodów ciężarowych Volvo osiągnęły poziom 8 448 sztuk pojazdów, co oznacza spadek o 11% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.
Wielkość dostaw w Europie Zachodniej uległa obniżeniu o 23%, podczas gdy w Europie Wschodniej dostawy utrzymały się na stabilnym poziomie. Dostawy w Ameryce Północnej osiągnęły poziom 2 431 sztuk dostarczonych pojazdów, co oznacza wzrost o 26% w stosunku do wyniku w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zasadniczy popyt w branży utrzymuje się na dobrym poziomie, co wynika, w znacznej części, z potrzeby wymiany starzejącej się floty samochodów ciężarowych w regionie. Ekonomika paliwowa i osiągi pojazdów wyposażonych w firmowe jednostki napędowe Volvo oraz popularną skrzynię biegów I-Shift nadal zdobywają wielu klientów.
Kwietniowe dostawy w Ameryce Południowej uległy obniżeniu o 38%, do poziomu 1 209 sztuk (1 938 szt. w kwietniu 2011). Przejście od normy Euro III do Euro V oraz duże zapasy pojazdów Euro III u konkurencji nadal wywierały negatywny wpływ na popyt. Klienci oczekiwali również na ogłoszony ostatnio przez brazylijski rząd pakiet zachęt finansowych.

Więcej na: www.volvotrucks.com

Dodany Pojazdy 30 maj 2012

Tagi: samochody ciężarowe, volvo