Scania Serii R Topline

Naprawdę trudno uwierzyć, że kabina typu Topline, w jej obecnym kształcie, ma już 21 lat. Bryła zaprezentowana wraz z ciężarówkami serii 4 cały czas wygląda naprawdę nowocześnie, a przy okazji oferuje miejsce pracy cenione przez kierowców na całym świecie.

Co takiego szczególnego miłośnicy Scanii dostrzegają w tej szwedzkiej konstrukcji? Na liście największych zalet wymieniane jest właśnie miejsce pracy, oferujące imponujący zakres regulacji kierownicy oraz świetne możliwości ustawienia fotela. Ergonomii deski rozdzielczej, widoczności z miejsca kierowcy, czy też dostępu do wnętrza, naprawdę trudno cokolwiek zarzucić, a dopóki nie jesteśmy fanami wielkich wyświetlaczy oraz nowoczesnych kształtów, to narzekać nie będziemy także na wygląd.

top11

top12

Gorzej jest jednak z miejscem wypoczynku, które Szwedzi ewidentnie potraktowali po macoszemu. Schowki na bagaże zawodzą niewielkimi rozmiarami, łóżka są wąskie i wyposażone w cienkie materace, a ponadto, chcąc spać na dole, musimy najpierw zamontować na zamek specjalne poszerzenia. I o ile jeden kierowca bez problemu sobie z tymi ograniczeniami poradzi, to na podwójną obsadę Scania Topline po prostu za bardzo się nie nadaje.

top1

Zobacz listę dostępnych do sprzedaży Scanii w kabinie Topline: getruck.eu/oferta/ciagniki-siodlowe-scania-kabina-topline

Dodany Pojazdy 27 maj 2016

Tagi: ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe, scania