Podpowiadamy jak szybko sprzedać auto online!

W branży transportowej dość często wymienia się swój tabór. Każdy kto posiada samochód ciężarowy, naczepę czy ciągnik siodłowy wie, że ich sprzedaż nie jest tak prosta, jak w przypadku aut osobowych. My podpowiemy co można zrobić, aby lepiej zaprezentować pojazd i wyróżnić się na tle pozostałych ofert portalu ogłoszeniowego.

Po pierwsze… czas.

Do stworzenia naprawdę dobrego ogłoszenia potrzebujesz czasu. Nie nastawiaj się, że zrobisz wszystko w ciągu jednego dnia. Daj sobie więcej luzu! Zła pogoda, brak weny, czy rozładowana bateria w aparacie mogą zniechęcić Cię do dalszej pracy. Podziel sobie całość na przynajmniej trzy etapy: robienie zdjęć, pisanie samego ogłoszenia oraz wystawienie go na konkretnym portalu.

Dobre zdjęcie dźwignią handlu!

Pamiętaj, że jeśli sam wystawiasz ogłoszenie, stajesz się automatycznie handlarzem. A dobry handlarz samochodów wie, że zdjęcie wysokiej jakości, prezentujące pojazd w odpowiedni sposób daje przewagę nad innymi ofertami.

  1. Najważniejsze, aby zdjęcie było ostre i wyraźne. Postaw na aparat lub smartfon, który robi je w wysokiej rozdzielczości (jeśli nie masz swojego, to namów znajomego który taki ma, żeby pojechał z Tobą zrobić foty!)
    Istnieje spore prawdopodobieństwo, że odbiorcy będą oglądać Twoją ofertę na smartfonie lub tablecie. Nie pozwól, aby przybliżając zdjęcie zobaczyli to, co jest na zdjęciu po prawej stronie:
         
  2. Tło – auta stojące na twardej nawierzchni, mające z tyłu neutralne elementy bądź nawiązujące do branży, będą prezentowały się bardziej profesjonalnie. Pamiętaj również, aby na zdjęciu umieszczać tylko to, co rzeczywiście sprzedajesz. Jeśli jest to sam ciągnik, nie publikuj zdjęcia, na którym widoczny jest z naczepą.


     


  • Zawsze rób zdjęcia, gdy jest ładna pogoda – oświetlenie ma znaczenie! Pora roku również – nie wystawiaj oferty pojazdu latem, jeśli zdjęcia są w zimowym klimacie.


       

 

  • Pokaż więcej! Jeśli pokażesz więcej zdjęć, pod różnym kątem, ukazujące auto zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz – oglądający ofertę będą wiedzieli, że ten sprzedawca nie chce nikogo oszukać. Pojazd nie ma ukrytych wad, więc widoczny jest jego każdy element.
  • Choć wspominamy o tym na końcu… to tak naprawdę jest to pierwsza rzecz, jaką powinieneś zrobić, zanim zabierzesz swoje auto na sesję. Chodzi oczywiście o gruntowne mycie  Na zewnątrz i w środku – wszystko musi lśnić! Pamiętaj!


A co z treścią?

W tym przypadku, wszystko zależy od rodzaju pojazdu jaki chcesz wystawić na sprzedaż. Dobrze jest przejrzeć kilka, a nawet i kilkanaście ofert innych wystawców, zanim zabierzesz się za pisanie własnego ogłoszenia.

Pamiętaj o podstawowych parametrach, jak: marka, model, rocznik, skrzynia biegów, klasa emisji spalin, cena oraz oczywiście dane kontaktowe. Warto napisać o elementach, które stanowią korzyść w pojeździe, czyli np. retarder, 2 łóżka, 2 zbiorniki paliwa, ABS, ASR, ESP itp.

Już teraz możesz skorzystać z naszego serwisu, w którym wystawisz swój pojazd na sprzedaż – CAŁKOWICIE ZA DARMO!

Masz do wyboru kategorie:

– ciągniki siodłowe
– samochody ciężarowe
– samochody dostawcze
 – naczepy

Oferta zostanie mailowo rozesłana do kilku tysięcy potencjalnych nabywców, nasi handlowcy zaprezentują ją swoim klientom w trakcie codziennych spotkań, dotrze również do kupców zagranicznych.

 Dodany Pojazdy 11 Sep 2017

Tagi: sprzedaż ciągnika