MAN TGX kabina XXL

Jeszcze kilka lat temu MAN mógł poszczycić się najnowocześniejszą kabiną na rynku, wprowadzoną do produkcji na samym początku XXI wieku. Nie znaczy to jednak, że szoferka modelu TGX, dodatkowo udoskonalona względem TGA, jest konstrukcją w jakikolwiek sposób nowoczesną i przemyślaną. Można wręcz stwierdzić rzecz przeciwną.

Wsiadając do MAN TGX XXL naprawdę trudno nie docenić imponującego poczucia przestrzeni. Ma ono związek z rekordowym przeszkleniem kabiny, a także z bardzo regularnymi kształtami całego nadwozia. 

xxl12

O ile jednak regularne kształty naprawdę są zaletą, to samo przeszklenie jest kwestią kontrowersyjną, ograniczając miejsce na schowki, wychładzając kabinę zimą i niwelując poczucie przestronności. Uwagę zwraca także fakt, że Niemcy paradoksalnie nie popisali się pod względem ergonomii, przygotowując lodówkę, która nie mieści się całkowicie pod łóżkiem,

xxl16

czy też tworząc deską rozdzielczą o instrumentach i schowkach zbyt mocno oddalonych od kierowcy.

xxl11

Wadą jest także niewielki zakres regulacji foteli oraz niewygodne stopnie do wnętrza, stosunkowo mocno od siebie oddalone.

xxl1

xxl15

Mówiąc więc krótko – pod względem przestronności MAN TGX XXL jest naprawdę świetny, ale na tym niestety lista zalety się kończy.

Oferty sprzedaży MAN TGX w kabinie XXL znajdziesz na stronie getruck.eu/oferta/ciagniki-siodlowe-man-kabina-xxl

Dodany Pojazdy 22 maj 2016

Tagi: ciągniki siodłowe, man, samochody ciężarowe