Iveco Stralis Cube Active Space

Iveco Stralis to bezsprzecznie najtańszy duży samochód ciężarowy na rynku pojazdów Euro 5. Włoska ciężarówka nie ma najlepszej opinii jeśli chodzi o bezawaryjność, lecz w kwestii kabiny może pozytywnie zaskoczyć.

Podobnie jak w przypadku Renault Magnum, na rynku nie brakuje Stralisów w wersji „salonka”. Dolne łóżko przekształca się w nich w dwa miejsca siedzące oraz stolik:

 

 

 

 

 

 

Podczas gdy nad nimi zamontowane jest naprawdę szerokie łóżko, możliwe do ustawienia zupełnie na pionowo:

Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu trudno narzekać na brak przestrzeni we wnętrzu, a do tego dochodzą duże możliwości poruszania się po całej kabinie. Mocno pochylone podwyższenie dachu nie pozostawia wątpliwości – schowków na bagaże po prostu nie może być tutaj za wiele, ale za to mniejszych kuwet i schoweczków zastosowano naprawdę sporo, ciekawie je zresztą obmyślając.

Jakie są natomiast wady włoskiego pojazdu? Uwagę trzeba zwrócić na niedopracowane miejsce pracy kierowcy, z deską rozdzielczą o wyraźnie zmarnowanym potencjale.

Do tego dochodzi też sprawa zasadnicza, którą jest bardzo niska jakość wykonania. Aby więc w pełni nacieszyć się kabiną Stralisa Active Space, trzeba poszukać egzemplarza o naprawdę lekkiej przeszłości.

Dodany Pojazdy 07 Jun 2017

Tagi: cube active space, iveco stralis