Dlaczego warto kupić używanego DAF XF 105?

DAF XF 105 460 – warto go kupić? Ogromna grupa polskich przewoźników odpowie na to pytanie twierdząco, ceniąc sobie model XF 105 jako samochód niedrogi zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji. Podstawową zaletą holenderskiej ciężarówki jest prostota konstrukcji, dzięki której DAF sprawdzi się zarówno w Europie Zachodniej, jak i w czasie tras na Wschód. Idzie to w parze z wytrzymałością i niskimi kosztami ewentualnego serwisowania. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne koszty zakupu egzemplarzy zgodnych z normami Euro 5, bardzo duży wybór pojazdów z rynku wtórnego, dobrą dynamikę i umiarkowane spalanie, od razu wiadomo dlaczego niewielkie firmy często stawiają właśnie na kilkuletnie DAF-y.

kabina DAF XF 105 Super Spaca Cab

Model XF 105 jest także pojazdem bardzo lubianym przez kierowców. Co prawda kabina Space Cab nie grzeszy przestrzenią, ale za to przemyślane schowki, słynące z wygody łóżka, dodatki pokroju stolika wysuwanego z deski rozdzielczej oraz po prostu przytulny wystrój mają stałe grono miłośników. Jeśli natomiast zaoferujemy kierowcy kabinę Super Space Cab, możemy być wręcz pewni jego zadowolenia, nawet jeśli przyjdzie mu jeździć na podwójnej obsadzie.

Na co zwrócić uwagę wybierając model XF 105? Egzemplarze z pierwszych lat produkcji miały problem z nadmiernym zużyciem oleju. DAF co prawda rozwiązał ten problem, a ponadto remontowano samochody już eksploatowane, co jednak nie zmienia faktu, że zawsze jest szansa trafienia na egzemplarz, któremu takiego remontu poskąpiono. Warto się więc upewnić, że wybieramy pojazd z olejowej choroby już wyleczony.
Niezależnie od rocznika oraz przeszłości trzeba się natomiast przygotować na rdzę, atakującą zarówno zderzaki, jak i wyższe partie nadwozia. Na to rady po prostu nie ma.

Dodany Pojazdy 29 lis 2015

Tagi: ciągniki siodłowe, daf