Czy warto kupić używanego Mercedesa Actros MP3 1844

Mercedes-Benz Actros MP3 to samochód po prostu drogi. Czy jednak niemiecka ciężarówka warta jest wydania większych pieniędzy niż w przypadku konkurencji? No cóż, Mercedes to Mercedes, czyli samochód, który świetnie trzyma cenę, oferuje komfort na wysokim poziomie i bez problemu znajduje sobie kolejnych właścicieli. Szoferka typu Megaspace powszechnie uważana jest za jedną z najlepiej wykończonych i najbardziej przemyślanych kabin w całej ofercie ciężarówek Euro 5, wygospodarowano tutaj płaską podłogę, natomiast liczba schowków bardzo pozytywnie zaskakuje. Świetna jest także pozycja za kierownicą, zarówno pod względem wygody fotela, jak i rozplanowania poszczególnych instrumentów.

Actros kabina

 

Na drodze Actros MP3 robi równie dobre wrażenie. Mocną stroną jest na przykład zawieszenie wersji MP3, zdaniem wielu kierowców nawet lepiej łączące komfort z pewnością prowadzenia niż w Actrosie najnowszej generacji. Dużą zaletą jest także bardzo niskie zużycie paliwa widlastych, sześciocylindrowych silników, dobrze współpracujących ze zautomatyzowanymi skrzyniami biegów, określanymi, jako niezawodne.

A co z wadami? Zwykło się uważać, że V-szóstki nie należą do najbardziej dynamicznych silników na rynku. Z drugiej jednak strony miłośnicy Actrosów podkreślają, że motorem V6 po prostu trzeba umieć jeździć. Odpowiednie wykorzystanie maksymalnego momentu obrotowego często wymaga przytrzymania silnika na wyższych obrotach, czego kierowcy nierzadko się boją, zaprzepaszczając tym samym cały potencjał drzemiący w 435-konnym silniku.

Dodany Pojazdy 18 gru 2015