Czy dostanę leasing – czyli diagnoza Twoich możliwości finansowych

Zdecydowałeś się na leasing, ale sytuacja w której się znajdujesz nie daje gwarancji, że rzeczywiście go otrzymasz. Taka niepewność towarzyszy wielu przedsiębiorcom. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze statusem firmy oraz jej kondycją finansową.


Czy dostanę promesę zanim otworzę firmę?

Do zatwierdzenia limitu na finansowanie potrzebne są podstawowe informacje o Twojej firmie. Dlatego możesz się o nie starać dopiero po zarejestrowaniu działalności (po wpisaniu do CEIDG lub KRS i uzyskaniu regonu).

Mam zawieszoną działalność, ale chcę poznać warunki na jakich dostanę leasing. Czy jest to możliwe?

Istnieje wiele przyczyn zawieszenia działalności. Może być to sezonowość w Twojej branży, może być też przejściowa niewydolność finansowa, która zmusiła Cię do czasowego zamknięcia firmy. Jednak bez względu na powód, dla banków i leasingodawców przestajesz funkcjonować w tym czasie, jako wiarygodny klient. Nie można zweryfikować ani Twoich przychodów, ani kontrahentów.
Ciężko jest określić warunki, które można Ci zaproponować, skoro Twoja firma obecnie nie funkcjonuje. Dlatego też działalność z zawieszonym statusem jest traktowana podobnie, jak działalność nowo otwierana, o której pisaliśmy w poprzednim artykule –Kredyt lub leasing dla nowej firmy

Córka ma 20 lat, czy dostanie leasing? Jeżeli tak, to na jakich warunkach?young

Tak, leasingi i pożyczki udzielane są osobom pełnoletnim (od 18 roku życia). Warunki nie różnią się znacząco od tych, które byłyby zaproponowane starszym leasingobiorcom. Czasem leasing może poprosić o większy wkład własny lub poręczenie rodzica lub innej osoby. Dlatego, często łatwiej uzyskać leasing osobom, które prowadzą biznes rodzinny.

Czy warto ukrywać prawdę o zadłużeniach (lub o czymś innym) przed doradcą?

Jeżeli pozwolisz naszemu doradcy w poprawny sposób ocenić Twoją sytuację finansową i kondycję firmy, lepiej i szybciej znajdziemy rozwiązanie dotyczące finansowania dla Ciebie. Zgłaszając się do nas, masz już zaciągnięte inne leasingi oraz kredyty i dobrze je spłacasz? Pamiętaj, że działa to na Twoją korzyść, więc poinformuj nas o tym. A może masz problem ze spłatą wziętego zobowiązania? Zawsze stoimy po Twojej stronie i traktujemy Cię jak partnera – pozwól nam zdiagnozować  Twoje obecne położenie, aby dobrać najlepszy plan wyjścia z trudnej sytuacji.

Czy dostanę leasing/ pożyczkę jeżeli moja firma wykazuje stratę w wynikach finansowych? 

Tak, jest taka możliwość, ponieważ finansujemy pojazdy w procedurach uproszczonych. Przy większym zaangażowaniu Klienta (np. finansowaniu kilku pojazdów) leasing stosuje procedurę przychodową – tzn. nie bierze pod uwagę faktycznego dochodu/straty firmy, ale jej obroty (np. kwotę wystawionych faktur za ostatnie 6 lub 12 m-cy).

Czy dostanę leasing jeżeli figuruję w bazach?

Tak, mamy również produkty leasingowe dla Klientów, którzy mają opóźnienia w spłacie rat lub figurują w bazach tj. KRD i innych. Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów i wypełnienia wniosku o finansowanie.

Czy dostanę leasing lub pożyczkę jeżeli nie płacę/mam zaległości w składkach ZUS i Urzędzie Skarbowym?

Tak, w wielu przypadkach do otrzymania leasingu nie jest wymagana weryfikacja płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, co oznacza minimum formalności i uproszczoną procedurę oraz brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o niezaleganiu.

 

Jeśli masz więcej pytań dotyczących swojej obecnej sytuacji lub jest ona klarowna i chcesz uzyskać finansowanie – zgłoś się do nas za pomocą poniższego formularza:

Dodany FAQ kredyt/leasing 29 lis 2016

Tagi: finansowanie, kredyt, leasing, pożyczka, start-up