Co bardziej się opłaca – kredyt czy leasing?

Ruszamy z cyklem artykułów, w których będziemy krótko odpowiadać na najczęściej zadawane pytania dotyczące kredytu i leasingu. Pierwsze z nich to wybór odpowiedniej opcji. Choć różnią się w zależności od formy finansowania, to obydwie związane są z korzyściami podatkowymi.

Jeżeli np. w swojej firmie masz do zapłaty do Urzędu Skarbowego dużą kwotę VAT-u, lepsza dla Ciebie będzie pożyczka. Po zakupie pojazdu (faktura VAT na Twoja firmę) możesz wystąpić o jego jednorazowy zwrot do Urzędu Skarbowego lub skompensować jego zapłatę na następne okresy rozliczeniowe i tym samym przez kilka miesięcy nie płacić podatku VAT w ogóle. Z racji tego, że FV za zakup pojazdu jest na firmę, możesz również dokonać jednorazowej amortyzacji (koszt czysto księgowy, który zmniejsza podatek dochodowy do zapłaty).

Jeżeli natomiast szukasz comiesięcznych (mniejszych, ale stałych kosztów), aby płacić niższy podatek dochodowy, weź leasing, dzięki któremu będziesz mógł co miesiąc wrzucić całą FV za ratę w koszty.


Chcesz ocenić jaka forma finansowania będzie dla Ciebie bardziej opłacalna? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, a my oddzwonimy i po wstępnej diagnozie prowadzonej przez Ciebie firmy omówimy zyski płynące dla Ciebie z kredytu lub leasingu. Jeśli będziesz zainteresowany dalszą współpracą, chętnie umówimy Cię z naszym przedstawicielem handlowym na krótkie spotkanie. Może Ci wyjaśnić, jak maksymalnie wykorzystać możliwości, które daje Ci zaciągnięcie zobowiązania i przekuć je w realne profity dla Twojej firmy.
Zadzwoń 604 931 500 lub skorzystaj z formularza:

Dodany FAQ kredyt/leasing 18 paź 2016

Tagi: finansowanie, kredyt, leasing, podatki, vat